Rozhovor pro Hollywood Reporter

11. června 2015 v 22:48 | @jamesdornan |  Rozhovory

Tak tenhle rozhovor jsem překládala poměrně dlouho... náročný týden. Ale už ho pro vás mám, tak snad si ho užijete. :-)

Co vás k The Fall přivedlo?
Vždycky jsem si pohrával s myšlenkou, že bych se pustil do něčeho temného. Ale musím se přznat, že jsem šel původně na konkurz na policejního důstojníka, takže nevím, co o mně vypovídá to, co jsem v té místnosti dělal, když jsem se snažil být hodný kluk (smích). Zjistíte o sobě docela hodně, když hrajete takovouto postavu. A nejsou to vždycky věci, na které přicházíte rád.

Byla vaše práce na seriálu důvodem, proč vás Universal chtělo do Fifty Shades of Grey?
Jo. Nemyslím si, že by mě pro tu roli vůbec zvažovali, kdybych v tom seriálu nebyl. Taky se jim líbilo, že jsem byl pro lidi relativně neznámý.The Fall je o sériovém vrahovi, zároveň však vidíme Paula, jak žije normální život jako manžel a otec. Co jste ve srovnání s tím, co stálo ve scénáři, přinesl do role vy?
Bylo tu pár momentů, kdy jsem cítil, že ho mám hrát jako normálního otce. Jinak dělá děsivé a psychopatické věci, takže jsem něco chtěl hrát opravdu upřímně. Chtěl jsem oddělit tu jeho děsivou stránku od té domácké. Naštěstí Allan Cubitt souhlasil. Řekl jsem mu, že bych ho chtěl hrát klidného, což pro mě bylo těžké, protože jsem ve svém životě velmi aktivní - neumím sedět v klidu na jednom místě.

Proto vaše postava hodně běhá? Abyste se unavil a zůstal sedět?
(Smích) Jo. Pár dní jsem si říkal: "Proč jsem si vybral, že ho budu hrát takhle?" Ale párkrát do týdne jsem si zašel s kamarády z Belfastu zahrát fotbal, abych ze sebe dostal nějakou energii.

V seriálu probíhá mezi vaší a postavou Gillian Anderson jistá hra na kočku a myš. Je její britský přízvuk tak bezvadný, jak zní?
Ano - jeden z jejích rodičů je Angličan a myslím, že v Anglii strávila hodně času, když vyrůstala. Velmi snadno přeskakuje mezi přízvuky. Je k vzteku, jak jednoduché to pro ni je. (Smích) Má svou dětinskou stránku, ktrá je velmi roztomilá, avšak je i divoká. Dělali jsme skvělé věci, když se točila 20minutová scéna výslechu. Opravdu jsem se cítil, jako bychom spolu soupeřili. Byla to zábava.

Na konci druhé řady je Paulův osud velmi nejistý. Řekl vám Cubitt, jak to s ním dopadne, když jste podepsal smlouvu?
Ne, nic jsem nevěděl. Nejdřív přišel do BBC a řekl: "Chci tohle natočit jako 12 epizod." A oni na to: "Moc se nám to líbí, dáme vám jich pět." A on: "No, dobře." Ale věděl, že když se to bude lidem líbit, natočí se i série druhá. Allan měl spoustu nápadů, je těžké s ním držet krok. Myslím, že ho lidé považují za děsivého chlápka, ale je milý a věřte nebo ne, feminista. Ale někdy mám točit scénu, která mě znepokojuje a on se mi za to omlouvá.

Když se z Fifty Shades stal hit, chcete víc dělat do filmů, nebo v televizi?
Je to legrační, ale poprvé v životě mám pocit, že jsem prezentovaný jako herec, který si o tom může rozhodovat - aspoň trochu. (Smích). Trošku toho chci zneužít. Záleží hlavně na tom, kde jsou zajímavé postavy a scénáře, ať už v TV nebo ve velkorozpočtových filmech. Nechci upřednostňovat ani jedno. Na TV je dobré to, že máte možnost hrát jednu postavu každý rok. To je luxus, který ve filmu nedostanete.

Game of Thrones se natáčelo v Belfastu, kousek od místa, kde se natáčelo The Fall. Je tu možnost si tam zahrát?
Bohužel jsem nikdy Game of Thrones neviděl. Ale jsem velký fanoušek House of Cards. Nedávno jsem se setkal s Michaelem Kellym. Moc se mi líbí jeho výkon v roli Douga Stampera. Naštěstí mi taky pochválil mou práci. Bylo to zábavné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nela [diary-celebrityall] nela [diary-celebrityall] | Web | 13. července 2015 v 11:24 | Reagovat

Moc pěkný rozhovor, je pekne že sis dala práci s překladem :) libi se mi ta fotka co jsi přidala

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.